Csak két uniós országot hagyunk le a diplomásarány növekedésében, pedig a munkaerőpiac egyre jobban igényli a felsőfokú végzettséget
Egy felmérés szerint a 2013 és 2025 között létrejövő munkahelyek legalább feléhez felsőfokú végzettség szükséges.
Egy felmérés szerint a 2013 és 2025 között létrejövő munkahelyek legalább feléhez felsőfokú végzettség szükséges.
A francia politikust 98 éves korában érte a halál.
Egy évvel ezelőtt a világ komoly reményekkel várta az orosz megszállók elleni tavaszi ukrán ellenoffenzívát, ám a végül nyárra halasztott támadással nem sikerült elérni a kitűzött célokat, például az Oroszországot és a Krímet összekötő orosz közlekedési folyosó átvágását. A 2024-es év még nagyobb megpróbáltatásokat rejthet Ukrajna számára.
A területfejlesztési miniszter interjúban kelt ki Ukrajna EU-tagsága ellen, de beszélt arról is, hogy könnyű akkor megtalálniuk a tagállamoknak a közös nevezőt, amikor gyarapodás van, hanyatlás esetén jóval nehezebb.
Hosszú pályája folyamán volt Helmut Kohl belügyminisztere, de a legtöbben Angela Merkel pénzügyminisztereként, a szigorú fiskális politika atyjaként ismerték.
Az amerikai adminisztráció orosz importot korlátozó új rendeletéről a Financial Times ír. Egy, a Foreign Policyben publikáló brit elemző a jobboldali populizmus nyugati térhódítását vizionálja. Vlagyimir Putyin külpolitikáját elemzi a Neue Zürcher Zeitung és a Der Standard, utóbbi szerint az orosz elnök egyik fő reménye Donald Trump 2024-es győzelme és annak következményei. A Trump–Biden-verseny várható kimenetelét latolgatja a New York Times, különös tekintettel a volt elnök elleni jogi eljárásra.
40-45-ről 4-5 százalékra zuhant a kontinens részesedése az oroszok olaj- és olajtermék-exportjából.
Ezt a csomagot nem tudná blokkolni a magyar miniszterelnök. Akár február elsején megegyezhetnek róla.
Partvonalra kell szorítani Orbán Viktort, különös tekintettel arra, hogy 2024 második felében Magyarország lesz az Unió soros elnöke, írja a lap szerzője.
Az előrejelzettnél is nagyobb arányú győzelmet aratott a szerbiai parlamenti választáson az Aleksandar Vucic elnök mögött álló Szerb Haladó Párt. Így a közeljövőben aligha javulnak a kapcsolatok Belgrád és az egykori Jugoszláviát alkotó köztársaságok között. Az EU taktikai megfontolásokból nem keménykedik Belgráddal, de a viszony enyhén szólva sem mondható harmonikusnak.
Jens Stoltenberg biztos abban, hogy Ukrajna csatlakozni fog a NATO-hoz.
Az úgynevezett platformmunkásoknak még várniuk kell, egyelőre nem lehetnek munkavállalók. Úgy tűnik, sikeres volt az érintett cégek lobbizása, több kormány – így a magyar is – a javaslat ellen fordult.
A Jukosz olajtársaság volt tulajdonosa a Nyugat és Putyin kapcsolatáról osztotta meg gondolatait a Washington Postban. Nehéz év vár Joe Bidenre, írja a Bloombergen Hal Brands, a Johns Hopkins egyetem professzora. Kik alkotják ma a Gonosz tengelyét? Ezt elemzi a Wall Street Journal szerzője. Az Economist a menekültkérdést tárgyalja cikkében. Továbbra is téma a nemzetközi lapokban Orbán Viktor és az EU konfliktusa, a többi közt a Forbes és a Die Presse már arccal a februári csúcs felé értékeli a helyzetet. Válogatásunk a világlapok cikkeiből.
Négy hónapot kap arra három szexoldal, hogy megfeleljenek az Európai Unió új szabályozásának.
Hosszas viták után a pénzügyminiszterek elfogadták az új költségvetési és államadóssági rendszert amely sokban hasonlít a régihez, de figyelembe veszi azt, hogy sok tagállamnak igencsak nagy gondot jelent az elvben 3%-os költségvetési hiány és a 60%-os GDP-arányos államadósság teljesítése. Az európai szakszervezetek tüntettek Brüsszelben, mert halasztást javasoltak: függesszék fel még egy évig a rendszert, amelyet a pandémia miatt nem alkalmaztak, mert az pénzügyi szigorításhoz vezethet sok uniós tagállamban.
Orbán Viktor jelenleg arra hivatkozva veri vissza Kijev uniós tagságát, hogy azt ki kell érdemelni, ami igaz is, csak éppen saját kormánya nyíltan megszegi a normákat és értékeket, amelyekre az egész EU épül – mutat rá az EUobserveren megjelent véleménycikkében Iskra Kirova, a nemzetközi jogvédő szervezet európai és közép-ázsiai igazgatója.
A szomszédos Ausztriában pedig a legmagasabb.
Az Egyesült Államok gazdasága tudott a leginkább alkalmazkodni ehhez a bonyolult évhez. Európát gyengíti a „nagybeteg" német gazdaság mélyrepülése, Kínában az ingatlanszektor inog.
A Nemzeti Együttműködés Rendszere össze fog roppanni – hamarosan, ez a hamarosan azonban lehet kínosan hosszú idő –, mert már a koherens hazudozásra sem figyelnek, délelőtt más a sziklaszilárd kinyilatkoztatás, mint délután, írja szerzőnk, aki Orbán Viktor brüsszeli kávézásától rugaszkodott el és jutott el a következtetések levonásáig. Vélemény.
A miniszterelnök szerint inflációt meghaladó nyugdíjemelés is jöhet.